Czwarte spotkanie rekolekcyjne

Z życia Kościoła » Czwarte spotkanie rekolekcyjne

2017-11-29 14:12

We wtorek (28.11) odbyło się czwarte spotkanie rekolekcyjne Odnowy w Duchu Świętym "Nazaret Myślenice" w naszej parafii. Przewodnikiem w rozważaniach był dla uczestników św. Paweł i słowa z 1 Listu do Koryntian dotyczące wielkiej "ceny" jaką Bóg zapłacił za nasze odkupienie.

Co istotne i ważne – trzeba pamiętać, że z niewoli grzechu wykupił nas Jezus Chrystus, który przelał za nas krew na drzewie krzyża. Nasze ciało jest również świątynią Ducha Świętego. Poprzez krótką scenkę pokazane zostały dwa ludzkie światy: ten w którym człowiek sam sadza się na tronie swojego życia i ten w którym z własnej woli oddajemy Panu Bogu.

W życiu człowieka ciągle toczy się zmaganie ze złem. A jak to powiedział o. Adam Szustak: „Walka dobra ze złem to nie jest masowa wojna dwóch sił. Tu tylko jeden przeciwnik jest potężny. Drugi jest silny wyłącznie z naszego punktu widzenia. Z punktu widzenia Boga to żaden rywal”.