Do Mistrzostwa (ZDJĘCIA i FILMY)

Z życia Kościoła » Do Mistrzostwa (ZDJĘCIA i FILMY)

2013-12-01 20:58

Każdej jesieni w okolicach listopada, myśli ministrantów i lektorów odbiegają od służby przy ołtarzu, by wprowadzić w życie zasadę „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Nie inaczej było i tej jesieni. Przedstawiciele Służby Liturgicznej dekanatu myślenickiego zebrali się niemal w komplecie w Hali Sportowej Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach aby przystąpić do rywalizacji o tytuł Mistrza Polski w piłce nożnej halowej.

Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: ministranci (szkoła podstawowa), lektorzy młodsi (gimnazjum) oraz lektorzy starsi (szkoła średnia). Jako pierwsi na parkiet wyszli najmłodsi. Przedstawiciele parafii z Zakliczyna nie mieli sobie równych i od początku parli do przodu i opór napotkali dopiero w finale w którym zmierzyli się z ministrantami z Trzemeśni. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem i o tytule zadecydowały rzuty karne w których lepsi okazali się chłopcy z Zakliczyna. Trzecie miejsce przypadło ministrantom z Zarabia. Niespodzianką był słabszy występ gospodarzy czyli ministrantów z parafii św. Brata Alberta w Myślenicach, którzy okazali się niezwykle gościnni i pozwolili zwyciężać innym.

W kategorii lektorów młodszych przedstawiciele gospodarzy nie byli już tak gościnni i bez miłosierdzia rozprawiali się z kolejnymi przeciwnikami. Jak przystało na faworytów do rywalizacji przystąpili bardzo zmotywowani i od początku widać było, że nie mają zamiaru odpuszczać. Z meczu na mecz potwierdzali tylko swoją dominację w dekanacie. Dość powiedzieć, że w 5 meczach zdobyli 30 bramek tracąc tylko 3 w tym jedną po rzucie karnym. Patrząc na zawodników widać było, że gra sprawia im ogromną radość, a finezyjne akcje kwartetu Biela – Grzybek – Pietrzyk – Kusiak były naprawdę najwyższej klasy. Nic więć dziwnego, że to właśnie lektorzy z Osiedla sięgnęli po puchar w finale demolując dzielnie walczących lektorów z Polanki. Na najniższe miejsce podium wskoczyli gimnazjaliści z Borzęty, którzy w finale po zaciętym meczu pokonali przedstawicieli parafii Narodzenia NMP w Myślenicach.

Jako ostatni do rywalizacji przystąpili lektorzy starsi. W tej kategorii w roli faworytów wystąpili licealiści z Zakliczyna – obecni wicemistrzowie Polski. Przez eliminacje przeszli bez straty punktu i w kolejnych meczach potwierdzali, że tytuł zdobyli nieprzypadkowo. Dyscyplina taktyczna i solidność w grze były godna pozazdroszczenia. W finale pokonali światnie spisującą się drużynę parafii Św. Brata Alberta i sięgnęłi po kolejny tytuł. Trzecią lokatę zajęli lektorzy z Brzączowic, którzy po bardzo wyrównanym meczu pokonali zawodników z Zarabia.

W zawodach wzięły udział 23 drużyny (we wszystkich kategoriach wiekowych), które zgromadziły ok 250 uczestników. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy umożliwili zorganizowania zawodów, ze szczególnym uwzględnieniem Dyrekcji Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego. Zwycięzcy zaś, szykują się do kolejnego etapu zmagań, które odbędą się na przełomie stycznia i lutego.

Zdjęcia: Monika Drożdż :-)

Filmy: Tomasz Kusiak :-)