Intencje mszalne

ogłoszenia parafialne

św. Brat Albert

galeria

Archiwum

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Z życia Kościoła » Niedziela Zesłania Ducha Świętego

2024-05-19 11:13
 
➡️W dniu dzisiejszym obchodzimy w Kościele Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.
 
➡️Jak czytamy w Dziejach Apostolskich: "Kiedy nadszedł dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić" (Dz 2, 1-4) .
 
➡️Wiatr i ogień to symbol działania Trzeciej Osoby Bożej - Ducha Świętego. Nad głowami Apostołów ukazały się języki ognia, który oświeca i rozgrzewa. Tak oświecające działanie ma łaska Ducha Świętego, dawcy bezcennych darów. Dzięki tym darom kształtujemy siebie na obraz i podobieństwo Boga. Wszystkie te skarby może otrzymać każdy z nas, jeżeli w swym sercu stworzy odpowiednią atmosferę i otworzy się na działanie Ducha Świętego.
 
➡️Data Zielonych Świątek zależy od Wielkanocy. Już od II wieku obchodziło się je w 49. dniu po Zmartwychwstaniu (gdy wliczymy Wielkanoc będzie to dzień 50. - stąd pochodzi nazwa Pięćdziesiątnicy).
 
➡️Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny w Kościele.
 
➡️Wszystkim życzymy, aby Duch Święty działał w Waszym życiu. Otwórzcie swoje serca na jego 7 darów! 🙂