Orszak Trzech Króli 2015 KONKURS!!!

Z życia Kościoła » Orszak Trzech Króli 2015 KONKURS!!!

2014-12-13 19:35
    fot. orszak.org

Od kilku lat 6 stycznia w Uroczystość Trzech Króli ulicami wielu polskich miast podąża Orszak Trzech Króli. W 2015 roku swój udział potwierdziły 263 miejscowości. W tym gronie nie mogło zabraknąć Myślenic.

W tamtym roku Orszak szedł ulicami naszego miasta po raz pierwszy. Od Parafii Św. Brata Alberta do szopki w Rynku podążało ze śpiewem na ustach kilka tysięcy ludzi. Frekwencja przekroczyła najbardziej optymistyczne założenia organizatorów.

Zachęceni pozytywnym odbiorem chcielibyśmy w nadchodzącym roku rozwinąć nasze podążanie do Dzieciątka Jezus. Już nie z jednej parafii ale z trzech będziemy wędrować do betlejemskiego żłóbka. Swoją obecność oprócz parafii Św. Brata Alberta potwierdziły również, parafia Św. Franciszka z Asyżu w Myślenicach-Zarabiu oraz parafia Św. Wojciecha w Osieczanach.

W  czasie najbliższego orszaku będziemy zdążać do Chrystusa reprezentując różne kontynenty. Z Osiedla ubrani w czerwone stroje pójdą reprezentanci Europy. Reprezentujący Azję mieszkańcy Zarabia przybiorą barwy zielone, zaś „Afrykańczykom” z Osieczan będzie towarzyszył kolor niebieski.

Z Osiedla 1000-lecia wyruszymy po Mszy Świętej o 10:30 aby na 12:15 dotrzeć do Rynku i tam z pozostałymi grupami kolędować Małemu Jezusowi. Podobnie jak w roku ubiegłym gorąco zachęcamy aby u betlejemskiego żłóbka złożyć może nie złoto kadzidło czy mirrę, ale dary które następnie zostaną rozdzielone wśród najbardziej potrzebujących mieszkańców Myślenic i Osieczan.

Patronat medialny nad myślenickim Orszakiem objął krakowski Gość Niedzielny.

UWAGA KONKURS!!!!

W nadchodzącym roku możemy ubogacić nasz myślenicki Orszak. Możemy mianowicie wygrać na tę Uroczystość WIELBŁĄDA. Fundacja Orszak Trzech Króli ogłosiła bowiem konkurs, którego szczegóły znajdziemy TUTAJ.

Należy wejść na stronę, zaakceptować regulamin, podać adres e-mail i  wybrać miasto (MYŚLENICE – naturalnie). Następnie co BARDZO WAŻNE!!! otrzymamy wiadomość mailową od Organizatorów, którą należy potwierdzić. Tak więc do dzieła Myśleniczanie. Mamy czas do 15.12.2014

Do zobaczenia 6.01.2015 roku na Orszaku Trzech Króli