Pasterka 2017

Z życia Kościoła » Pasterka 2017

2017-12-25 18:56

Obchody Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy od tradycyjnej Mszy Świętej Pasterskiej o godzinie 24.00, którą koncelebrowali ksiądz Proboszcz oraz ksiądz Wikary.

Pół godziny przed jej rozpoczęciem koncert pt. „Przyjdź Panie Jezu” zorganizowała schola dziecięca „Gloria”, pod przewodnictwem Łukasza Kudłacza, działająca w naszej parafii. Dziękujemy całej grupie za piękny występ przygotowujący do narodzin Dziecięcia.

Uroczyste wejście zakończyło złożenie figurki Pana Jezusa w żłóbku. W czasie eucharystii licznie zgromadzeni parafianie wysłuchali homilii księdza Marcina, który w pięknych słowach nawiązał do tamtych czasów, do stajenki, pasterzy przybyłych do groty betlejemskiej, a także do czasów teraźniejszych i naszego odbierania tamtych wydarzeń.

Na mszy świętej przygrywała schola „Gloria”, a także Oaza Ruchu Światło Życie. Licznie do mszy świętej posługiwała Służba Liturgiczna Ołtarza. Całość zakończyło uroczyste błogosławieństwo i odśpiewanie tradycyjnej pastorałki „Hej nam hej!”.

Życzymy wielu dobrych owoców Narodzin Pana Jezusa!