Święty Mikołaj u św. Brata Alberta

Z życia Kościoła » Święty Mikołaj u św. Brata Alberta

2017-12-03 22:22

Stało się to już niemal tradycją, że w pierwszą niedzielę grudnia naszą parafię odwiedza Święty Mikołaj. Od wielu lat wydarzenie to wpisuje się w parafialny kalendarz. Organizatorami tego przedsięwzięcia jest młodzież oazowa, która odpowiednio wcześniej rozpoczyna przygotowania do wizyty Świętego Mikołaja. Przy pomocy finansowej parafian organizują oni paczki, które trafiają do dzieci.

W tym roku swą pomoc postanowili także ofiarować osobom należącym do Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice. Wspólna zabawa, śpiew, taniec i przede wszystkim prezenty sprawiają, że z dziecięcych twarzy nie znika uśmiech. Mają one między innymi możliwość sprawdzenia, że Święty Mikołaj odwiedzający naszą parafię ma prawdziwą brodę, mogą również poprosić o to, co chcą dostać w przyszłym roku, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dzień Świętego Mikołaja traktowany jest przez wiele osób jako pierwszy krok ku zbliżającym się Świętom Bożego Narodzenia. Tegoroczna zimowa aura jeszcze bardziej pozwoliła nam przeżyć to wydarzenie. Dla młodzieży należącej do Oazy Ruchu Światło - Życie jest to niesamowite doświadczenie oraz życiowa lekcja. To oni od początku do końca odpowiedzialni są za wizytę Świętego Mikołaja. Organizują zbiórkę pieniędzy, kupują paczki i uświetniają śpiewem to wydarzenie.

Wszystkim bardzo serdecznie pragniemy podziękować za pomoc finansową, dzięki której możliwy był zakup prezentów mikołajowych. Ten dar niech będzie odpowiedzią na słowa naszego patrona Św. Brata Alberta "Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole."

Oaza Ruchu Światło Życie parafii św. Brata Alberta