Po wielu słowach, przypowieściach, nauczaniu i znakach, Wielki Piątek jest dniem, w którym Jezus mówi niewiele. Milczy u Heroda. Odpowiada zdawkowo Piłatowi. Na drodze krzyżowej pociesza. A na Golgocie pozostawia siedem zdań – Siedem Słów z Krzyża.
Jezus umiera w milczeniu, a świat wokół Niego krzyczy: ciemność ogarnia ziemię, przyroda się burzy, zasłona świątyni się rozdziera.
Tylko człowiek stoi i patrzy – zabił Boga...
Dzisiaj możesz stanąć pod Krzyżem na różne sposoby. Możesz przeżyć to emocjami. Możesz analizować rozumem. Możesz po prostu trwać przy Kimś, kto cierpi. Możesz uwierzyć, że tam byłeś także ty.
Chrystus nawet na Krzyżu nie przestaje myśleć o człowieku:
„Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią.”
„Zaprawdę powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju.”
„Niewiasto, oto syn Twój…”
„Boże mój, czemuś Mnie opuścił?”
„Pragnę.”
„Wykonało się.”
„Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego.”
Tak wiele Bóg zrobił dla Ciebie, właśnie dla Ciebie 
Zapraszamy dziś na 19.00 na Nabożeństwo Wielkiego Piątku.