V Niedziela Wielkanocna – 28 IV 2024 r.

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
    • w poniedziałek – święto Św. Katarzyny z Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy;
    • w środę – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika;
    • w czwartek – wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła;
    • w piątek - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele jak w Niedzielę; z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
    • w sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa, hutników i strażaków.
  2. W poniedziałek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.
  3. W środę pierwsze Nabożeństwo Majowe. Zachęcamy do licznego udziału, przez cały maj - nabożeństwa po Mszy św.  godz. 18.00. Będziemy modlić się w intencji Ojca Świętego Franciszka, za Kościół      w Polsce, za nasze miasto, o pokój na świecie, za rodziny, maturzystów, dzieci przystępujące do I-j Komunii św., o nowe powołania kapłańskie i zakonne także z naszej parafii.
  4. W tym tygodniu przypada I-y czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św. oraz      w środę od godz. 17.00 i czwartek od godz. 16.00. Do chorych kapłan pojedzie w czwartek od godz. 9.00.
  5. W tym roku przypada 391 rocznica cudownych wydarzeń  przy Obrazie Matki Bożej Pani Myślenickiej,  które działy się  w domu Marcina Grabyszy w Górnej Wsi koło Myślenic, w dniach od 1 do  8 maja 1633r. Po nich Wizerunek został przeniesiony do kościoła  Narodzenia NMP.    Na pamiątkę tych wydarzeń, organizujemy w  pierwszą sobotę  miesiąca       4 maja:
  • 19:00 - Nabożeństwo Majowe przy kapliczce na ul. 3 Maja 74           w miejscu dawnego domu Marcina Grabyszy
  • 19:20 - procesja z Obrazem Matki Bożej Pani Myślenickiej do kościoła p.w. Narodzenia NMP  /ul. 3 Maja,   ul. Jana Kilińskiego,  ul. Królowej Jadwigi/
  • 20:00 - Msza Święta przy ołtarzu polowym

Do udziału w tej uroczystości zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej Myślenic i okolicy. Będziemy się szczególnie modlić o pokój na świecie  oraz o bezpieczeństwo dla naszej Ojczyzny i szacunek dla życia człowieka.

1. W sobotę Msza św. w intencji Druhów Strażaków i ich rodzin o godz. 18.00. Majówka w sobotę przy kapliczce ul. 3 Maja. W kościele nabożeństwa nie będzie.
  2. W przyszła niedzielę dzieci klas III naszej szkoły przystąpią do ołtarza, by w czasie Mszy św. po raz pierwszy przyjąć Pana Jezusa w Komunii św. Uczynią to w czasie Mszy św. o godz. 10.30. Dzieci gromadzą się przed kościołem o godz. 10.00. Bardzo prosimy, by tę Mszę św. pozostawić do uczestnictwa dla dzieci i ich rodzin. Pierwsza spowiedź dla dzieci w sobotę o godz. 9.00. Wtedy również z sakramentu pokuty i pojednania będą mogli skorzystać ich rodzice i z rodziny. Polecajmy Bożej dobroci dzieci Przystępujące do I spowiedzi i Komunii św. oraz prośmy, by przez całe życie Pan Jezus Eucharystyczny był ich największą miłością.
  3. Msza św. w przyszłą niedzielę będzie sprawowana o godz. 12.30. Składka na inwestycje w naszej parafii.
  4. Msze św. w intencji maturzystów w Sanktuarium MB Pani Myślenickiej  w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
  5. Na stoliku z prasą do zabrania są ulotki na Światowy Dzień Sprzeciwu wobec bicia dzieci przygotowane przez Centrum Usług Społecznych w Myślenicach.

W tym tygodniu do domu Ojca w niebie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Janina Per. Jej duszę polecajmy Miłosiernemu Bogu.