ogłoszenia parafialne

św. Brat Albert

Ogłoszenia duszpasterskie   – 24. Niedziela zwykła.

1. Chcemy dzisiaj wesprzeć swoim darem materialnym cierpiących na skutek działań militarnych Afgańczyków. Wielu z nich opuściło swój kraj i udali się do sąsiednich krajów: Pakistanu i Iranu, niewielka ilość przebywa w Polsce. Swoją pomoc świadczy Caritas Polska, która organizuje środki wspierające ich codzienne potrzeby. Możemy dzisiaj po zakończonej Mszy św. przekazać swój dar na ten cel. Za okazane w ten sposób miłosierdzie niech Bóg wynagrodzi za wstawiennictwem św. Brata Alberta.
  2. W poniedziałek 13 dzień września – dzień fatimski. W sanktuarium Matki Bożej kolejny dzień modlitwy i pokuty, do których wzywa Matka z Fatimy. O godz. 1900 rozpoczyna się różaniec, a o 2000 Msza św. wraz procesją  z Cudownym Wizerunkiem Maryi.
  3. We wtorek przeżywamy święto Podwyższenia Krzyża św., dziękując Bogu za dar zbawienia, którego znakiem jest Jezusowy krzyż, a w środę wspominamy Najświętszą Maryję Pannę, Matkę Bolesną. W sobotę przypominamy młodzieży o święcie jej patrona – św. Stanisława Kostki.
  4. Młodzież chętną do spotykania się w ramach grupy młodzieżowej zapraszamy na pierwsze spotkanie do salki katechetycznej w piątek o godz. 1900.
  5. Msza św. za zmarłego Jacka Dziadkowca, zamówiona przez sąsiadów z 2 klatki bloku 33, będzie odprawiona w piątek o godz. 700.
  6. Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych zaprasza na piknik integracyjny w dzisiejsze popołudnie. Piknik odbędzie się na placu obok Domu Ludowego od godz. 1400 – 1800. Czekają różne atrakcje dla przeznaczone dla dzieci oraz dla dorosłych. Organizatorzy zapraszają.