ogłoszenia parafialne

św. Brat Albert

Ogłoszenia duszpasterskie   –  30. Niedziela zwykła  –

20. rocznica poświęcenia naszego kościoła.

1. Dzisiejszy różaniec chcemy poświęcić modlitwie w intencji tych wszystkich, dla których ten kościół jest miejscem spotykania się z Bogiem, a więc za całą naszą parafialną wspólnotę. Również ogarniemy modlitwą tych, którzy uczestniczą w trosce o naszą świątynię. Pamiętać chcemy również o tych, którzy tu z nami się modlili, a których Bóg powołał do siebie.
  2. Pamiętajmy w wspólnej modlitwie różańcowej. Jeszcze w tym tygodniu zgromadzeni wokół naszej Matki – Królowej Różańca – prośmy Jej Syna o łaski nam potrzebne, również o łaskę pokonania trwającej epidemii.
  3. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii po zakończeniu Mszy św. oraz w kancelarii w godzinach jej otwarcia.
  4. W przyszłą niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych. Spotykając się z Bogiem w tajemnicy Eucharystii, poprzez tajemnicę świętych obcowania, jesteśmy razem z naszymi bliskimi, którzy już zakończyli bieg swojego życia. Ich chcemy również polecać miłosierdziu Bożemu. Nie zapominajmy o tym, co tym dniu najważniejsze.
  5. Planując odwiedziny grobów naszych bliskich pamiętajmy o trwającej epidemii. Rozsądnie postępując, troszczymy się o zdrowie swoje i naszych bliźnich. W dniu Wszystkich Świętych o godz. 1400 na cmentarzach parafialnym i na Polance modlić się będziemy za naszych zmarłych zachowując przepisy dotyczące czasu pandemii.
  6. Nawiedzając cmentarze i troszcząc się o groby naszych zmarłych, możemy zgodnie z postanowieniem Ojca św. – począwszy od dnia Wszystkich Świętych przez cały miesiąc – zatroszczyć się również o ich dusze i zyskać odpust zupełny. Zyskujemy każdego dnia jeden odpust, który ofiarujemy za jednego zmarłego. Obok nawiedzenia cmentarza bądźmy w stanie łaski uświęcającej i pomódlmy się również i intencji Ojca św.