ogłoszenia parafialne

św. Brat Albert

Ogłoszenia duszpasterskie   – 2. Niedziela Adwentu.

1. Przygotowaniem do spotkania z przychodzącym do nas Jezusem jest dzisiejsza Eucharystia. Na zakończenie Mszy św. uklękniemy przed naszym Zbawicielem i prosić Go będziemy o pomoc w odpowiednim przygotowaniu naszych serc na spotkanie z Bogiem.
  2. Wyjątkowo we wtorek chcemy się modlić w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii prosząc Boga o łaskę miłości, która pomoże stworzyć prawdziwą wspólnotę ludzi bliskich sobie. Różaniec i Msza św. będą naszym wołaniem o tę umiejętność.
  3. W środę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi. Dziękujemy za tę, która najlepiej przygotowała swoje serce na spotkanie z Bogiem i prosić Ją chcemy o pomoc w takim przygotowaniu serca. Udział w tym dniu we Mszy św. jest ze wszech miar właściwym. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 700, 900 oraz o 1600 i 1800. Na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy dzieci  przygotowujące się do swego spotkania z Jezusem w Komunii św. Poproszą Matkę Najświętszą o dar dobrego przygotowania serca dla Jezusa i poświęcą w tym dniu medaliki, które będą pamiątką ich drogi na spotkanie Jezusa i prośbą o opiekę Maryi.
  4. W czwartek modlić się chcemy za naszych bliskich zmarłych, o których pamiętamy przez wypominki. Za nich modlić się będziemy koronką do miłosierdzia Bożego i ofiarujemy dar uczestnictwa we Mszy św.
  5. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych organizuje kiermasz przedświąteczny. Zwrócą się z prośbą, by przez zakup ozdób świątecznych pomóc w prowadzeniu codziennej rehabilitacji swoich podopiecznych, której celem jest poprawa życia i funkcjonowania dzieci i osób z niepełnosprawnościami. Za okazany gest dobroci już dziś dziękują i proszą Boga, by sam był nagrodą za dobre serca.
  6. Skorzystajmy z szansy przypomnienia sobie życia i działalności ks. Jerzego Popiełuszki, błogosławionego trudnych czasów, które przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie. Wystawa i możliwość zapoznania się z nauką Jezusa głoszoną przez ks. Jerzego niech pomoże w przeżywaniu naszego życia.