ogłoszenia parafialne

św. Brat Albert

Ogłoszenia duszpasterskie   –  34. Niedziela Zwykła –

uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

1. Ostatnia niedziela roku kościelnego jest okazją do podziękowania Jezusowi, naszemu Królowi, za prowadzenie nas po drogach niełatwego życia w ostatnim czasie. Nasze spotkania z Jezusem w czasie Mszy św. w niedziele niech nam pomoże w codziennym pokonywaniu trudności życia.
  2. Jeszcze w tym tygodniu przed wieczorną Mszą św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych, o których pamiętamy przez wypominki. Koronka do miłosierdzia Bożego jest wołaniem o radość wieczną dla nich.
  3. Młodzież naszej parafii zaprasza na adorację Jezusa eucharystycznego w intencji pokoju na świecie oraz o dobre przeżycie Adwentu w piątek po wieczornej Mszy św.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na spotkanie z Jezusem, który do nas przychodzi. Wzorem gotowości na spotkanie z Bogiem, niech będzie Maryja.
  5. W ramach przygotowania się do przeżywania świąt Bożego Narodzenia możemy skorzystać z możliwości zaopatrzenia się w opłatki potrzebne na wigilijny stół. Umożliwią nam to Panowie Organista i Kościelny. Przyjmując ich życzliwie, wyrażamy naszą wdzięczność za posługę dla naszej parafii.
  6. Dzisiaj rodzice 6 – letniego Kuby Mistarza, pochodzącego z Wierzbanowej, proszą o wsparcie leczenia i zbiegów rehabilitacyjnych ich syna. Chłopiec cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i aby proces rehabilitacji mógł postępować, konieczna jest operacja, która niestety nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Solidarność w chorobie jest najcenniejszym darem. Za okazane serce proszą Boga o Jego błogosławieństwo dla ofiarodawców.