Intencje mszalne

ogłoszenia parafialne

św. Brat Albert

galeria

Archiwum

Ogłoszenia

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu – 10 XII 2023 r.

 1. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Dzisiejsza Niedziela to kolejny Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Materialnie można wesprzeć to dzieło przez ofiarę do puszek.
 3. Trwamy w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela. Niech ten szczególny czas mobilizuje nas do wewnętrznej przemiany. Roraty codziennie o godz. 18.00.
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • w środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
  • w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera  i doktora Kościoła;
 5. Dzisiaj o godz. 15:00 w Domu Ludowym na Górnym Przedmieściu odbędzie się Msza św. oraz Wieczerza Wigilijna dla samotnych i seniorów naszej wspólnoty. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 6. W środę modlimy się w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii, prosząc                 o wzajemną miłość w modlitwie różańcowej i na Mszy św.
 7. W czwartek dzień modlitw o wieczną radość nieba dla naszych zmarłych. Ich przypominamy sobie przez wypominki, a koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. będą naszą prośbą skierowaną do Boga w ich intencji.
 8. Także w czwartek zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. i spotkanie.
 9. W niedzielę 24 grudnia nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 16:30.
 10. Wigilijna świeca Caritas to znak naszego udziału w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom. Włączyć się można w to dzieło nabywając świecę i składając przy tej okazji ofiarę.
 11. Jest do nabycia dwumiesięcznik, bogato ilustrowany magazyn popularnonaukowy „Historia Kościoła” - w cenie 12 zł. Pierwszy numer poświęcony jest historyczności Jezusa.
 12. Bóg zapłać:

- za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przez przelew na konto parafialne;

- za ofiary składane przy okazji zapalania świec wotywnych przy obrazie Jezusa Miłosiernego w kaplicy.

Rodzice Emilki składają serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom za pomoc w sfinansowaniu leczenia i rehabilitacji córki. Podczas zbiórki do puszek w zeszłą niedzielę zebrano 5960 zł 70 gr. Bóg zapłać.

Z naszej wspólnoty parafialnej do domu Ojca w niebie odeszła Śp. Władysława Słowik. Jej duszę polecajmy Miłosiernemu Bogu.