Intencje mszalne

ogłoszenia parafialne

św. Brat Albert

galeria

Archiwum

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie   –  uroczystość Najświętszej Trójcy.   

 

  1. Przed tajemnicą jaką jest Bóg, możemy tylko klęknąć i dziękować za to, że możemy choć po części pojąć kim On jest. Dlatego na zakończenie Mszy św. uklękniemy przed Najświętszym Sakramentem i podziękujemy za udział w tajemnicy Boga.
  2. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa dzisiaj o godz. 1600, a w dni powszednie po wieczornej Mszy św. odmawiamy litanię ku czci Jezusowego Serca.
  3. Wyjątkowo w środę modlić się będziemy za naszych zmarłych, o których pamiętamy przez wypominki. Przypomnimy ich sobie i polecimy Bożej dobroci poprzez modlitwę w czasie koronki do miłosierdzia Bożego oraz Mszy św.
  4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Dziękujemy w tym dniu za Boży dar, w którym objawia nam nieskończoną miłość pozostając z nami na drogach naszego życia. Pod postacią chleba i wina jest dla nas stale obecny żywy i prawdziwy Bóg – Człowiek: Jezus. Za tę Jezusową obecność chcemy dziękować przez udział we Mszy św. i procesję z Jezusem eucharystycznym ulicami naszej parafii. Rozpocznie się ona po Mszy św. o godz. 1030. Pójdziemy tradycyjną trasą, by dojść do kaplicy na miejscu dworu Grabyszy, zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Prosimy o przygotowanie i ich przyozdobienie.

Msze św. w tym dniu będą odprawione według niedzielnego porządku z tą różnicą, że nie będzie Mszy św. o godz. 1200.

Na procesję Bożego Ciała zapraszamy dziewczynki, które będą chciały sypać kwiatki w czasie jej trwania.

  1. W dni oktawy Bożego Ciała procesje eucharystyczne po wieczornej Mszy św.