Apel o modlitwę w intencji Ojczyzny

Z życia Kościoła » Apel o modlitwę w intencji Ojczyzny

2024-02-20 20:55
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, skierował do Polaków Apel o modlitwę i post w intencji Ojczyzny.

W Apelu można przeczytać m.in.:

"Zachęcam wszystkich Polaków do żarliwej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Szczera modlitwa łączy ludzi, a nie dzieli. Pomaga uwolnić się od egoizmu. Pozwala uspokoić emocje. Uodparnia przed manią wyższości. Mamy piękną tradycję modlitwy za Ojczyznę. Począwszy od kazań ks. Piotra Skargi, po Msze św. w intencji Ojczyzny sprawowane przez bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Mamy piękną tradycję odmawiania różańca w intencji naszej ziemskiej Matki, Ojczyzny. Proszę o dołączenie do każdej osobistej modlitwy intencji o pojednanie między Polakami i pomyślność naszej wspólnej Ojczyzny."

Zachęcamy, by we własnych modlitwach włączać również intencję modlitwy za Ojczyznę! 🙂

Pełny tekst Apelu - kliknij tutaj.