Kolędnicy - wędrownicy

Z życia Kościoła » Kolędnicy - wędrownicy

2017-12-29 15:00

Jest na Górnym Przedmieściu piękna tradycja chodzenia po kolędzie, którą od lat pielęgnują mieszkańcy. I w tym roku liczna grupa kolędnicza przemierza w Uroczystość św. Szczepana ulice Górnej Wsi, odwiedza mieszkańców, wspólnie kolęduje, składa życzenia, razem spędza czas wywołując uśmiech i wielką radość domowników.

Od lat niezawodnie grupie przewodniczy pan Jasiek Zięba, który wraz z młodzieżą sprawia radość mieszkańcom Górnego. Również w tym roku barwnie ubrany korowód, wraz z szeroką gamą instrumentów odwiedza mieszkańców. Można usłyszeć skrzypce, akordeon, dwie gitary, grzechotki, tamburyny itd.

Kolędnicy niosą bogato zdobioną szopkę, a w korowodzie oczywiście nie brakuje Turonia, Żyda, który oferuje zakup akcji, Anioła, Diabła, Pasterzy, Króla.

Niech piękna tradycja kolędowania ciągle trwa i przynosi radość ludziom!