Nowi ministranci w naszej parafii

Z życia Kościoła » Nowi ministranci w naszej parafii

2023-12-02 14:03

Dzień 26 listopada 2023 roku był dla ośmiu chłopców z naszej parafii oraz ich rodziców dniem bardzo uroczystym. O godzinie 12:00 w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata chłopcy w czasie Eucharystii zostali przyjęci do grona Służby Liturgicznej Ołtarza.

Msza święta miała bardzo uroczysty charakter. Przyszli ministranci po homilii składali ślubowanie na stopniu komunijnym i otrzymali komże, w których będą usługiwać przy ołtarzu. Komże zostały nałożone przez rodziców naszych ministrantów. Wcześniej zostały one poświęcone przez księdza Proboszcza Władysława Zapotocznego. Na koniec Mszy Świętej chłopcy otrzymali pamiątkowy dyplom przyjęcia w poczet Służby Liturgicznej Ołtarza parafii św. Brata Alberta oraz figurkę Pana Jezusa, którą z pobożnością ucałowali.

Do grona Ministrantów naszej parafii zostali włączeni Karol, Mikołaj, Miłosz, Franciszek, Tomasz, Jakub, Franciszek oraz Antoni. Mszę świętą koncelebrowali ks. Władysław oraz ks. Tomasz Plewa. Tą piękną uroczystość uświetniła swoim śpiewem grupa Młodzi Duchem

Cieszymy się bardzo i życzymy wszystkim pięknej służby przy ołtarzu i wielu łask od Pana Jezusa!

Tekst. P. Biela

Zdj. P. Kozieł