Rozpoczynamy Wielki Post

Z życia Kościoła » Rozpoczynamy Wielki Post

2024-02-13 23:56
➡️Środa Popielcowa rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejście na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem, które będzie miało miejsce na Mszach św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

➡️W tym dniu nie tylko rezygnujemy z potraw mięsnych (obowiązuje wszystkich po ukończeniu 14 roku życia), ale jeszcze dodatkowo ograniczamy ilość spożywanych posiłków (dotyczy osób między 18 a 60 rokiem życia), czyli zachowujemy post ścisły.

➡️Okres Wielkiego Postu przeżywamy jako przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. Chodzi o głębokie przeżycie prawdy, że Bóg jest kochającym Ojcem i troszczy się, by na drogach życia nie spotkało nas nic złego, byśmy się nie zagubili w naszej życiowej wędrówce do Niego.

➡️A jaki jest Twój Wielki Post?