Z życia Kościoła

• Pozorny wybór

Fot. Candida Performa/wikimedia, licencja Creative Commons
    2014-04-13 18:17

Od 1 kwietnia 16 milionów Polaków staje przed trudnym wyborem. Muszą zadecydować, czy dalej chcą być klientami Otwartych Funduszy Emerytalnych, czy też będą wszystkie oszczędności emerytalne odprowadzać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

• Rozjaśnij dzieciom przyszłość

2013-12-10 17:20

Co roku Caritas rozprowadza ok. 3 mln świec. W tym roku Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – największa akcja Caritasu – ma wyjątkowy,bo jubileuszowy charakter. Odbędzie się już po raz dwudziesty.

• Evangelii gaudium, czyli program Franciszka

oto: Presidência da Republica/Roberto Stuckert Filho; Agência Brasil; http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/br/deed.pt
    2013-12-10 17:08

„Wolę raczej Kościół poturbowany, poraniony i brudny, bo wyszedł na ulice, niż Kościół chory z powodu zamknięcia się i wygody z przywiązania do własnego bezpieczeństwa”

• CREDO: Wcielenie

CreativeCommons/Flickr/pave_m
    2013-12-10 17:01

Uniżenie Boga rozpoczęło się nie na krzyżowej drodze, ale tam, gdzie Niepojęty i Wszechmocny

Pan przyjął ubóstwo ludzkiej egzystencji.

• Do Mistrzostwa (ZDJĘCIA i FILMY)

2013-12-01 20:58

Każdej jesieni w okolicach listopada, myśli ministrantów i lektorów odbiegają od służby przy ołtarzu, by wprowadzić w życie zasadę „w zdrowym ciele zdrowy duch”

• Święta radość

2013-10-13 11:47

Santo subito – wołali wierni na placu św. Piotra zaraz po jego śmierci. Ich życzenie właśnie się spełnia.